Blog

Panevėžio City Alumni startavo su Ambasadorių programa

Rugsėjo antrąjį savaitgalį Panevėžyje tradiciškai švenčiamas miesto gimtadienis. Minint 513-ąjį Panevėžio gimtadienį, šių metų rugsėjo 9-11 dienomis mieste netrūko kultūrinių renginių – nuo parodų, koncertų bei amatininkų mugės iki tradicinės eisenos miesto gatvėmis. Prie žygiavimo miesto gatvėmis prisijungė ir besiburiančios Panevėžio City Alumni tinklo nariai bei Panevėžio garbės ambasadoriai. Būtent miesto šventė tapo oficialia Garbės Ambasadorių projekto pradžia.

Anot Daumanto Simėno, vieno iš Panevėžio City Alumni tinklo iniciatorių ir aktyviųjų narių, miesto ambasadorių idėja gimė jau prieš keletą metų, o besiplečiant profesionalų alumnų tinklui įgavo pagreitį ir galų gale buvo pradėta įgyvendinta kaip viena reikšmingiausių ir aktualiausių šiuo metu idėjų. Diskusijų tarp aktyvių panevėžiečių metu, miesto įvaizdžio gerinimas – tiek vidinis Panevėžyje, tiek išorinis – Lietuvoje ir pasaulyje – buvo išrinkta priotetine veiklos kryptimi. “Mes tikime, kad būtent sėkmingų panevėžiečių iš įvairių sričių, jau dabar daug pasiekusių Lietuvos ar pasaulio, kontekste, istorijos gali būti tas pasididžiavimo šaltinis kiekvienam panevėžiečiui, o jų įtaka bei profesiniai tinklai sukurs progų skleisti konstruktyvią informaciją apie Panevėžį plačiau “ – projekto tikslus bei ambasadorių atrankos kriterijus komentuoja Panevėžio City Alumni narys Ugnius Ramanauskas.

Garbės ambasadorių idėja ir pirminis sąrašas buvo aptartas dar liepos mėnesį Panevėžyje vykusiame City Alumni susitikime.  Visi sutikusieji prisijungti prie iniciatyvos buvo pakviesti į miesto šventę, po kurios atvykusiems garbės ambasadoriams buvo įteikti simboliniai Panevėžio City Alumni ženkliukai. Idėjos kuratoriai vieningai sutaria, kad šis ambasadorių sąrašas tikrai plėsis, tačiau šiuo metu oficialiai paskelbiami pirmieji penkiolika:

 

Kultūros srities atstovai

Stasys Eidrigevičius – pasaulinio garso dailininkas

Raimundas Banionis – kino ir teatro režisierius

Osvaldas Daugelis – Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktorius

 

Politikos ir diplomatinio korpuso atstovai

Virginija Būdienė – buvusi LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja

Danas Vaitkevičius – LR Užsienio reikalų ministerijos Eksporto ir investicijų skatinimo skyriaus patarėjas

Arnoldas Pranckevičius – Europos Parlamento pirmininko patarėjas

Jovita Neliupšienė – Lietuvos Respublikos ambasadorė prie Europos Sąjungos

 

Verslo ir komunikacijos srities atstovai

Justinas Pagirys – Investuok Lietuvoje Verslo vystymo padalinio vadovas

Dominykas, Kristijonas, Augustinas Vizbarai – Brolis Semiconductors įkūrėjai

Karolina Masiulytė-Paliulis – Prancūzijos lietuvė, aktyvi visuomenininkė, J. Masiulio knygyno savininkė

Marija Mikalauskienė – INSPIRATA.lt įkūrėja, komunikacijos ekspertė

Andrius Pranckevičius – Linas Agro valdybos narys

Paulius Gritėnas – 15min.lt Užsienio aktualijų žurnalistas

Donatas Puslys – Bernardinai.lt Vyriausiasis Redaktorius

 

Anot Virginijos Būdienės, vienos iš inauguruotų garbės ambasadorių dalyvavusių šeštadienio susitikime, ši nominacija – tai įpareigojimas konkrečiais darbais pateisinti parodytą pasitikėjimą. Išrinkti ambasadoriai ir Panevėžio alumnų tinklo nariai sutarė, kad nuoseklus ir sklandus informacijos apie mieste vykdomus projektus dalinimasis tarp ambasadorių, City Alumni tinklo bei miesto savivaldybės turėtų būti siekiamybė ir galėtų sukurti prielaidas programos plėtrai.