Naujienos

Alytaus ekonomikos forumas kviečia!

Alytaus ekonomikos forumas vyks jau gegužės 11 d. (ketvirtadienį) Alytuje. Renginio metu naujausiomis įžvalgomis dalinsis ir kvies prisijungti diskusijai bei apsikeisti kontaktais žinomi ir patyrę visos Lietuvos ir Alytaus regionų verslo profesionalai, ekonomikos ekspertai bei verslumą skatinančių institucijų atstovai.
Registracija bei išsamesnė informacija – renginio interneto svetainėje: www.alytausforumas.lt.

KTU PTVF susirinko bendruomeniški ir savo miestui neabejingi Panevėžio „City Alumni“ nariai

Liepos 23 d. Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) vyko Panevėžio „City Alumni“ susitikimas, kurio tikslas – suburti visus miesto žmones bendrai veiklai ir naujoms idėjoms. Šiame susitikime dalyvavo ir KTU PTVF atstovės Rugilė Draugelytė bei Sonata Guntoriūtė.

Panevėžio Alumni – tai bendruomeniniu pagrindu besikurianti organizacija. Narių susitikimas vyko Gabrielės Petkevičiatės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje.

Renginio organizatoriai – „City Alumni“ komanda, kurią sudaro Ginvilė Ramanauskaitė, Daumantas Simėnas, Ugnius Ramanauskas ir Rūta Jančytė. Jų teigimu, susitikimas sugrąžino Panevėžio alumnus į gimtąjį, ir mylimą miestą.

Plačiau

„Kaimynų diena“ – kai dideliems pokyčiams tereikia pledo, arbatos ir šypsenos

Aktyvi bendruomenė, kartu švenčianti Jonines, bei susitikimuose su savivaldybe primygtinai reikalaujanti dažniau į rajoną važiuojančio viešojo transporto. Nemokamas batutas vaikams, bendruomenės daržas arba „restoranų diena“, joga gryname ore ir susitikimai su vietos policija. Tokių rezultatų pasiekė bendruomenės, vieną dieną nusprendusios, jog atėjo metas pažinti savo kaimynus. „Kaimynų dienos“ iniciatyva, pasaulyje prasidėjusi prieš gerus penkiolika metų, o Lietuvoje – 2014-aisiais. Šiemet ji vyko gegužės 27-28 dienomis. Plačiau

„City Alumni“ projektas turi naują vadovę!

Džiugi diena – „City Alumni“ projektas turi naują vadovę! Sveikiname Unė Kaunaitė.

„Ieškojau darbo, kurio nevadinčiau darbu – veiklos, kuri man atrodytų tikrai prasminga. Ir ne tik man, bet ir Lietuvai. Pilietinė visuomenė – tokia svarbi užtikrinant, kad piliečiai jaustųsi savo šalies dalimi – Lietuvoje dar mažai išvystyta. Ir aš labai norėčiau, kad „City Alumni“ taptų vienu iš kertinių pilietinės visuomenės Lietuvoje kūrimo įrankių.“ – sako Unė.
O dar pasidalino maža istorija iš savo gyvenimo: „Vaikystėje buvau greičiausiai pažįstamų susirandantis vaikas – draugų atrasdavau net mamai užėjus į parduotuvę. Taktika buvo paprasta – prieiti prie bet kurio žmogaus ir sakyti: „Labas, mano vardas Unė, o koks tavo vardas?“. Ir visi atsakydavo. Šiandien užkalbinti nepažįstamus vis sunkiau ir sunkiau – gal reikia grįžti prie savo keturmečių „aš“?“
‪#‎CityAlumni‬  ‪#‎GlobalShapersVilnius‬

Diskusija Alytuje

Gero ūpo ir daug pasitenkinimo sukėlusi diskusija Alytuje. Per mažiau nei metus nuo pirmųjų susitikimų tarp alytiškių alumniečių chemikų, Alytaus chemijos mokytojų ir savivaldybės atstovų, jau yra užderėję gražių rezultatų:

– Nuo rugsėjo 1 d. Alytuje pradės veikti Jaunųjų chemikų mokykla! Savivaldybė skyrė pradinį finansavimą.
– Vasaros pradžioje chemijos mokytojos vyksta vizito į Vokietiją, BASF kompaniją.
– Sutarta dėl sąlygų sudarymo Alytuje atvykti mokyti jaunam mokytojui.
– Sutarta dėl fondo steigimo gabiausiems mokiniams ir mokytojoms.
– Alytiškiai ketina atgaivinti tradiciją ir kelia ambicijas vėl dalyvauti tarptautinėje Mendelejevo olimpiadoje.
– Pradedama kalbėtis su verslu dėl rėmimo ir grįžtamojo ryšio, “know-how” pagalbos jiems. Tik dar ne visi verslininkai, kol kas, atrodo, tuo tiki.

Labiausiai džiugina visų dalyvaujančių vieningumas ir entuziazmas! Neabejoju, kad tai tik pradžia.

Panevėžio City Alumni startas

Vasario 28 d. Panevėžio City Alumni pradėjo savo veiklą bandydami užmegzti kontaktą su vietos bendruomene. Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje su panevėžiečiais buvo diskutuota apie egzistuojančias problemas bei ieškota būdų jas spręsti. Aptartos ir kelios iniciatyvos, nuo kurių Panevėžio City Alumni pradės veiklą. Kartu su mokiniais bus gražinamas miestas ir skatinamas draugiškumas, statant „bibliotekėles“, skirtas knygų mainams. Bus didinamas bendruomeniškumas aktyviai minint kaimynų dieną Panevėžyje. Bus siekiama užmegzti kontaktus su naujai išrinkta savivaldybe bei nevyriausybinėmis organizacijomis. Norėdami prisidėti arba išgirsti apie kitas iniciatyvas registruokitės cityalumni.lt.

Kandidatų į Alytaus miesto merus debatai

Norime prisiminti ir pasidžiaugti visai neseniai įvykusia Alytus Alumni iniciatyvą.

Šįkart kaip visada aktyvi ir visuomeniška Alytaus komanda suorganizavo kandidatų į Alytaus miesto merus bei jaunimo kandidatų į miesto savivaldybės tarybą debatai “Jaunimo vaidmuo ir bendradarbiavimas su jaunimu, kuriant Alytaus ateitį”. Renginys įvyko 2015 vasario 21 d. Alytaus kolegijos informacijos ir ryšių technologijų fakultete (Seirijų g. 2).

Galime pasidžiaugti renginio svečiais ir kandidatų aktyvumu. Nors pačių miestelėnų ir nebuvo daug, tačiau diskusijos buvo vertos dėmesio ir palietė aktualių pilietinių temų. Renginys dar kartą parodė intelektinių debatų poreikį ir jų poveikį ateities sprendimams.

Daugiau informacijos pateikia Alytusplius.lt.

Kandidatų į Plungės miesto merus debatai

Plungė Alumni komanda džiaugiasi savo pirmuoju organizuotu renginiu – debatais, kuriuose dalyvavo kandidatai į Plungės savivaldybės mero postą.

Debatai vyko Plungės miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, o juos moderavo Natalija Bitiukova – Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorės pavaduotoja teisės klausimais. Renginyje dalyvavo iki šimto Plungės miesto ateitimi besirūpinantys plungiškiai, kuriems įdomūs kandidatų planai ir programos, ir kurie norėjo pasitikrinti, kuris meras galėtų geriausiai atstovauti jų interesams.

Diskusija pavyko puikiai. Jos dalyviai buvo patenkinti jos eiga ir turiniu. Tikime, jog debatai padėjo ir miestičiams apsispręsti kurį kandidatą palaikyti ir, svabiausia, tikėti, jog jų miesto ateitis yra jų pačių rankose.

Idėjos veiklos pradžiai Kaune

Po energingų ir linksmų kalbų Kaunas Alumni tolimesnei diskusijai pasiūlė šias potencialias veiklos kryptis:

1. Moksleivių mentorystės progama. Šios iniciatyos esmė yra suteikti Kauno moksleiviams galimybę pasikalbėti ir pasikonsultuoti su savo mėgiamos srities specialistais visame pasaulyje. Tai turėtų pagelbėti jiems, pasirenkant specialybę, studijas bei efektyviausią kelią savo talentams vystyti.

2. Praktikų programa kauniečiams, studijuojantiems užsienyje. Ne vienas miesto alumni yra išreiškęs norą sugrįžti atlikti praktiką gimtajame mieste. Taip pat pažangių ir progresyviai mastančių specialistų ieško ir vietinės įmonės. Šių šalių sugretinimas suteiktų naudos visoms dalyvaujančioms pusėms.

Ignalinos rajonas – kaip gyvename ir gyvensime?

City Alumni Ignalina organizavo diskusiją  apie šio rajono ateitį ir perspektyvas. Galima pasidžiaugti, kad į diskusiją pavyko pritraukti tokių žmonių kaip rajono meras, LLRI prezidentas bei “Kurk Lietuvai” atstovai.

Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis plačiai apžvelgė Ignalinos rajono situaciją bei su regiono vystymusi susijusias problemas. Kaip aktualiausias problemas meras pabrėžė neefektyviai vykdomą regioninę politiką, finansavimo trūkumą. Diskutavome apie Ignalinos verslo plėtros, pramonės kūrimosi galimybes.
Ignalinos rajono savivaldybės situaciją kitų savivaldybių kontekste pristatė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas. Ignalinos rajone daug ilgalaikių bedarbių ir šią situaciją reikia skubiai spręsi, nes nedarbas skatina emigraciją iš miesto ir rajono. Taip pat pabrėžtina, kad beveik nėra tiesioginių užsienio investicijų.
Gerąją regionų programos „Kurk Lietuvai“ patirtimi dalinosi JPP vadovė Agila Barzdienė. Kalbėjome apie aktyvią bendruomenių veiklą, socialinio verslo modelių populiarinimą, miesto ir rajono žinomumo didinimo būtinumą. Tikimės, kad diskusija paragino į rajoną pasižiūrėti kitu kampu – mūsų, Alumni, akimis.

Ignalina3 Ignalina2