Naujienos

Startuoja projektas kartu su Globalios Lietuvos lyderiais

Nuo gruodžio mėnesio startuoja Global Lithuanian Leaders ir Pasaulio ekonomikos forumo Global Shapers bendruomenės bendras projektas City Alumni iniciatyvos stiprinimui „Jaunimo įsitraukimas į gimto krašto vystymą“ (Nr. 10.1.2-ESFA-K-917-01-0011).

Projekto tikslas: įgalinti jaunimą per švietimo ir informavimo veiklas aktyviai dalyvauti savo gimto rajono viešajame gyvenime.

Projekto uždaviniai bei veiklos:

  1. Telkti sąmoningus jaunus piliečius ir informuoti, kaip jie gali inicijuoti pokyčius savo gimto rajono viešajame gyvenime.
    Bus įgyvendinta 14 pokyčių dirbtuvių.
  2. Kelti jaunimo kompetencijas, reikalingas aktyviam dalyvavimui valstybės valdyme.
    Bus suorganizuota 10 pilietinio veikimo mokymų.
  3. Kurti palankias sąlygas efektyviam jaunų piliečių įsitraukimui į viešąjį valdymą planavimo, sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo etapuose.
    Planuojama surengti bent 6 regionų forumus.

 

Projektą finansuoja: 

Projekto partneriai: 

 

 

Alumni diskusija: Regionai ieško herojų!

Regionuose mirtingumas viršija gimstamumą, o jaunimas masiškai traukia į didmiesčius ar užsienį. Kas padėtų pristabdyti regionų nykimą ir paskatintų jaunus žmones grįžti?

#CityAlumni – iniciatyva, vienijanti iš regionų kilusius aktyvius žmones ir skatinanti juos veikti savo gimto miesto labui, teigia, kad vienas būdų – ne laukti, kol valdžia imsis veiksmų, o kiekvienam išvykusiam pačiam prisidėti prie savo gimto krašto plėtros. Tokie rajonai kaip Panevėžys ar Tauragė jau rodo puikų pavyzdį.

Apie regionus ir jaunimą, (ne)sėkmės istorijos ir kaip kiekvienas gali padėti savo gimtam miestui augti, diskusijoje kalbės:
– Raimondas Kuodis – ekonomistas, makroekonominės politikos ir viešosios ekonomikos ekspertas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas
– Unė Kaunaitė – rašytoja, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais
– Arnoldas Pranckevičius – panevėžietis, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje vadovas
– Kotryna Stankutė-Jaščemskienė – Global Lithuanian Leaders direktorė
– Modesta Kairytė – Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja ES klausimais, projekto „Globalūs regionai” koordinatorė

Savo patirtimi dalinsis regionų herojai:
Dovydas Kaminskas – Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas
Daumantas Simėnas – Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys

Diskusiją moderuos – žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Susitikime lapkričio 29 d. nuo 18 val. restobare SPOT, šalia Baltojo tilto. 

Renginys remiamas Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos.

Alumni kviečia į tarptautinį renginį – Kick-off: RoboPanevėžys

Ar Panevėžys gali tapti pagrindiniu regiono robotikos centru, kuriančiu kokybišką infrastruktūrą, būtiną ketvirtosios pramonės revoliucijos plėtrai? Panevėžio pramonės istorija ir naujos investicijos mieste rodo, kad prasidedant ketvirtajai pramonės revoliucijai mūsų miestas turi galimybę būti šių pokyčių priekyje ir netgi tapti inovacijų lyderiu regione.

Jau Lapkričio 24-ąją susitinkame Panevėžio mokslo ir technologijų parke, kur kartu su pramonės, verslo ir politikos atstovais diskutuosime, kokios yra aktualiausios ketvirtosios pramonės revoliucijos tendencijos, iššūkiai ir perspektyvos, bei sieksime atsakyti, kaip Panevėžys gali sustiprinti savo galimybes tapti regiono robotikos ir mechatronikos lyderiu.

Renginio metu pranešimus skaitys „Invest in Odense“ generalinis direktorius Joost Nijhoff, vienas Suomijos techninių tyrimų centro VTT vadovų Ali Muhammad, „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas, dalyvaus „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis derektorius Raimundas Petrauskas, vienas iš „Factobotics“ įkūrėjų Thomas Solupajev-Ronlev ir kiti glaudžiai su nagrinėjama tema susiję dalyviai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Konferencijos metu paraleliai vyks moksleiviams skirtos dirbtuvės, kur bus galima išbandyti naujausius, mokymuisi pritaikytus, robotus.

LAIKAS: Lapkričio 24 d., 8:30
VIETA: Panevėžio mokslo ir technologijų parkas (J. Žemgulio g. 46)
Renginys ANGLŲ kalba. Dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija: https://goo.gl/forms/WI0sTh4gJ8Tlnfc32

Renginį organizuoja: Panevėžio Miesto Alumni klubas, Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio laisvoji ekonominė zona.

Renginio partneriai: Lietuvos robotikos asociacija; robotikos įmonė „Factobotics”, Panevėžio mokslo ir technologijų parkas, Panevėžio mechatronikos centras, Robotikos akademija, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas.

Tauragėje neeilinis – regionų lyderystės forumas

Lapkričio 10 dieną Tauragėje įvyksiantis Regionų lyderystės forumas – beprecendentis renginys, kurio metu daugiau nei 20 savo srities profesionalų iš visos Lietuvos dalinsis patirtimi ir žiniomis, siekdami skatinti regionų gyventojus ir savivaldos atstovus imtis iniciatyvos, diegti inovacijas ir aktyviai formuoti regionų politiką. Lyderystės forumas – puiki galimybė išgirsti lyderių įžvalgas ir pasidalinti savo idėjomis su bendraminčiais.

Daugiau informacijos apie renginį šioje nuorodoje.
Būtina registracija.


Regionų lyderystės forumo pranešėjai ir diskusijų dalyviai. 

Alytaus ekonomikos forumas kviečia!

Alytaus ekonomikos forumas vyks jau gegužės 11 d. (ketvirtadienį) Alytuje. Renginio metu naujausiomis įžvalgomis dalinsis ir kvies prisijungti diskusijai bei apsikeisti kontaktais žinomi ir patyrę visos Lietuvos ir Alytaus regionų verslo profesionalai, ekonomikos ekspertai bei verslumą skatinančių institucijų atstovai.
Registracija bei išsamesnė informacija – renginio interneto svetainėje: www.alytausforumas.lt.

Panevėžio ambicija: šiandien – rytoj – 2030

Panevėžio City Alumni bendruomenė kviečia į pirmąjį Panevėžio ekonomikos forumą, kuris vyks gegužės 5 d. nuo 9 val. Panevėžio kino centre GARSAS (Respublikos g. 40, Panevėžys).

Panevėžio Ekonomikos Forumas skirtas kiekvienam – ir panevėžiečiui, ir miesto svečiui. Forumo tikslas – sukurti erdvę kokybiškai diskusijai apie miesto dabartį, ateitį ir ambicingą viziją. Griausime stereotipus apie Panevėžį, įrodysime, jog Panevėžys stiprus pramonės, kultūros, verslo miestas ir paskatinsime teigiamus pokyčius nubrėždami miesto vystymosi gaires.

Daugiau informacijos apie forumą: www.panevezioforumas.lt 

 

 

 

KTU PTVF susirinko bendruomeniški ir savo miestui neabejingi Panevėžio „City Alumni“ nariai

Liepos 23 d. Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) vyko Panevėžio „City Alumni“ susitikimas, kurio tikslas – suburti visus miesto žmones bendrai veiklai ir naujoms idėjoms. Šiame susitikime dalyvavo ir KTU PTVF atstovės Rugilė Draugelytė bei Sonata Guntoriūtė.

Panevėžio Alumni – tai bendruomeniniu pagrindu besikurianti organizacija. Narių susitikimas vyko Gabrielės Petkevičiatės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje.

Renginio organizatoriai – „City Alumni“ komanda, kurią sudaro Ginvilė Ramanauskaitė, Daumantas Simėnas, Ugnius Ramanauskas ir Rūta Jančytė. Jų teigimu, susitikimas sugrąžino Panevėžio alumnus į gimtąjį, ir mylimą miestą.

Plačiau

„Kaimynų diena“ – kai dideliems pokyčiams tereikia pledo, arbatos ir šypsenos

Aktyvi bendruomenė, kartu švenčianti Jonines, bei susitikimuose su savivaldybe primygtinai reikalaujanti dažniau į rajoną važiuojančio viešojo transporto. Nemokamas batutas vaikams, bendruomenės daržas arba „restoranų diena“, joga gryname ore ir susitikimai su vietos policija. Tokių rezultatų pasiekė bendruomenės, vieną dieną nusprendusios, jog atėjo metas pažinti savo kaimynus. „Kaimynų dienos“ iniciatyva, pasaulyje prasidėjusi prieš gerus penkiolika metų, o Lietuvoje – 2014-aisiais. Šiemet ji vyko gegužės 27-28 dienomis. Plačiau

„City Alumni“ projektas turi naują vadovę!

Džiugi diena – „City Alumni“ projektas turi naują vadovę! Sveikiname Unė Kaunaitė.

„Ieškojau darbo, kurio nevadinčiau darbu – veiklos, kuri man atrodytų tikrai prasminga. Ir ne tik man, bet ir Lietuvai. Pilietinė visuomenė – tokia svarbi užtikrinant, kad piliečiai jaustųsi savo šalies dalimi – Lietuvoje dar mažai išvystyta. Ir aš labai norėčiau, kad „City Alumni“ taptų vienu iš kertinių pilietinės visuomenės Lietuvoje kūrimo įrankių.“ – sako Unė.
O dar pasidalino maža istorija iš savo gyvenimo: „Vaikystėje buvau greičiausiai pažįstamų susirandantis vaikas – draugų atrasdavau net mamai užėjus į parduotuvę. Taktika buvo paprasta – prieiti prie bet kurio žmogaus ir sakyti: „Labas, mano vardas Unė, o koks tavo vardas?“. Ir visi atsakydavo. Šiandien užkalbinti nepažįstamus vis sunkiau ir sunkiau – gal reikia grįžti prie savo keturmečių „aš“?“
‪#‎CityAlumni‬  ‪#‎GlobalShapersVilnius‬

Diskusija Alytuje

Gero ūpo ir daug pasitenkinimo sukėlusi diskusija Alytuje. Per mažiau nei metus nuo pirmųjų susitikimų tarp alytiškių alumniečių chemikų, Alytaus chemijos mokytojų ir savivaldybės atstovų, jau yra užderėję gražių rezultatų:

– Nuo rugsėjo 1 d. Alytuje pradės veikti Jaunųjų chemikų mokykla! Savivaldybė skyrė pradinį finansavimą.
– Vasaros pradžioje chemijos mokytojos vyksta vizito į Vokietiją, BASF kompaniją.
– Sutarta dėl sąlygų sudarymo Alytuje atvykti mokyti jaunam mokytojui.
– Sutarta dėl fondo steigimo gabiausiems mokiniams ir mokytojoms.
– Alytiškiai ketina atgaivinti tradiciją ir kelia ambicijas vėl dalyvauti tarptautinėje Mendelejevo olimpiadoje.
– Pradedama kalbėtis su verslu dėl rėmimo ir grįžtamojo ryšio, “know-how” pagalbos jiems. Tik dar ne visi verslininkai, kol kas, atrodo, tuo tiki.

Labiausiai džiugina visų dalyvaujančių vieningumas ir entuziazmas! Neabejoju, kad tai tik pradžia.